8Pierwsze miesiące roku szkolnego to najlepszy czas, aby przypomnieć zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W tym celu w naszej szkole zorganizowano akcję ,,Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski”, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III. Podczas codziennych zajęć lekcyjnych dzieci poznawały znaki drogowe oraz ważne miejsca i pojęcia związane z tym tematem. Chętnie rozwiązywały zagadki przygotowane przez klasę II c. Wzięły także udział w  spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym dla klas I z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Mielcu.  Podczas tego spotkania powtórzono zasady prawidłowego przekraczania jezdni oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza.  Podkreślono,  jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w pobliżu jezdni.  Podsumowaniem akcji były piękne prace plastyczne wykonane głównie przez pierwszaków.  Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna, jaką uczniowie mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce i przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB