image001Uczniowie kl. 4c zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”, stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał m.in. Adaś Niezgódka, a nauczycielem był niezwykły Ambroży Kleks. Prace powstały w ramach realizacji projektu zjęzyka polskiego. Klasa wykazała się ogromną wyobraźnią, kreatywnością i niezwykłymi umiejętnościami. Uczniowie pracowali indywidualnie lub w małych grupach. Także rodzice włączyli się w te działania, podsuwając pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów. Prezentacja w klasach nastąpiła 12 listopada, a niezwykłe prace trafiły na wystawę „Podróż klasy 4c do Akademii pana Kleksa”, która znajduje się  w sali, gdzie uczą się uczniowie.

Spontaniczna zabawa połączona z nauką to wielka wartość. Projekt ten  był dowodem na to, że zdobywanie wiedzy można połączyć z rodzinnym spędzaniem wolnego czasu.

 

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB