Aktualności

2022 spotkaniezrodzicami

 

Informujemy, że spotkania z wychowawcami klas
odbędą się we środę 14 września 2022r.


klasy I - IV godz. 16:30
klasy V - VIII godz. 17:15

02Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu  włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która ma na celu popularyzację największych dzieł polskiej literatury i promocję kultury żywego słowa. Tegoroczną  lekturą wybraną prze  parę prezydencką były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

To niezwykłe przedsięwzięcie stało się wielkim świętem zarówno dla uczniów, rodziców, nauczycieli, jak i  zaproszonych gości. Przygotowana przez uczniów prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim sylwetkę i twórczość Adama Mickiewicza - naszego  wieszcza narodowego. Z kolei  klasa 5d przedstawiła inscenizację znanej ballady pt. „Powrót taty” zaprezentowaną pod kierunkiem wychowawcy -  pani Moniki Kuroń. Dopełnieniem przesłania utworu stała się piosenka – „Żeby szczęśliwym być” w zaśpiewana przez Nikolę i Paulinę z 5 d - które przygotowała pani Ewa Gola.  Rytmy tańca towarzyskiego w przepięknym  wykonaniu Gabrysia i Nikoli  przeniosły publiczność do karczmy Rzym, gdzie mogliśmy poznać historię  o sprytnym  panu Twardowskim, który chciał samego diabła przechytrzyć.  Chodzi  oczywiście  o  balladę „Pani Twardowska” – występ przygotowany   przez  uczniów klasy 6b pod opieką wychowawcy - pani Magdaleny Rumak - Markowskiej.

 

Prezydent miasta Mielca informuje, że postępowanie uzupełniające do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę miejską mielec odbędzie się w dniach 25 lipca 2022 r. - 2 sierpnia 2022 r.

 

oke krakw

 

Zapraszamy wszystkich absolwentów po odbiór zaświadczeń OKE ze szczegółowymi wynikami egzaminu ósmoklasisty w piątek 8 lipca w godzinach od 9 do 15 w sekretariacie uczniowskim.

zakonczenie1
Najlepsi uczniowie szkoły nagrodzeni statuetką „Najlepsza 11"

Wiktor Wróbel 8c, Natalia Pytko 7e, Emilia Ślęzak 7c, Emilia Szot 7b, Gabriela Kusowska 7b, Dominika Borsuk 7b, Magdalena Miara 6c, Angelika Korczak 6d, Klaudia Korczak 6d, Gabriel Krakowski 5d, Dominika Krupa 5c, Julia Rzeszutek 5b, Aleksandra Światowiec 4c.

Uczniowie z najwyższą średnią w szkole:

Angelika Korczak 6d – 6,0; Klaudia Korczak 6d – 6,0; Gabriel Krakowski 5d – 5,83; Malwina Żołądź 6d – 5,83.

Uczniowie wyróżnieni w poszczególnych klasach:

festyn009Są w życiu chwile, które w pamięci zostają i choć czas szybko przemija, one nie mijają

24 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci przede wszystkim tegorocznych ósmoklasistów. W  uroczystej atmosferze odbyło się pożegnanie uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową. Członkowie jeszcze aktualnego samorządu uczniowskiego przekazali obowiązki, w tym opiekę nad sztandarem szkoły, swoim następcom z klas szóstych. 

Część artystyczną przygotowały  klasy V-VII pod kierunkiem mgr Katarzyny Kuzary, mgr Ewy Goli, mgr Małgorzaty Śmist, mgr Doroty Baltyzar i mgr Jadwigi Treli. Uczniowie  zaprezentowali swoje talenty aktorskie parodiując nauczycieli, którzy czasami  nie mają łatwo ze swoimi podopiecznymi. Było to wykonanie, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji, ciekawych i humorystycznych anegdot z życia szkoły oraz wzruszających piosenek. Ósmoklasiści przypomnieli sobie przeżyte w szkole chwile, dziękując dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za przekazaną wiedzę, życzliwość i wsparcie w trudnych momentach uczniowskiego życia. Młodzi absolwenci krokiem belgijki zakończyli  uroczysty apel. Myślą przewodnią akademii były słowa naszego Patrona.

Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty …

polkolonie logo

 

Od 18 lipca w naszej szkole przez dwa kolejne tygodnie będą odbywały się zajęcia półkolonijne dla dzieci z klas 1-3 (w załączeniu plan półkolonii).

Wszystkich rodziców, których dzieci będą uczestniczyły w zajęciach półkolonijnych prosimy o wydrukowanie oraz dostarczenie w pierwszym dniu zajęć załączonej karty kwalifikacyjnej oraz oświadczenia.

 

 

festyn logoW niedzielne popołudnie 12 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się FESTYN RODZINNY zorganizowany przez SP 11 oraz Domowy Kościółprzy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Zjednoczył on rodziny pod hasłem : „ Rodziny - jesteście żywym obrazem Bożej miłości.” Celem tego przedsięwzięcia była integracja społeczności uczniowskiej z rodzicami, mieszkańcami miasta a także zachęcenie do wspólnego, aktywnego stylu życia. Organizatorzy chcieli w ten sposób udowodnić, jak wielką siłą jest rodzina i jak ważną rolę odgrywa ona w życiu każdego człowieka. Festyn okazał się również znakomitą okazją do zaprezentowania twórczości artystycznej wychowanków naszej szkoły i popularyzowania ich osiągnięć z różnych dziedzin na forum publicznym. To był naprawdę wyjątkowy czas !

image013W dniu 20. 06. 2022 r., Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zorganizowało EKO warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała klasa 4c. Uczniowie przedstawili swoją wiedzę na temat ekologii i segregacji śmieci, brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz konkursie artystycznym na stworzenie EKOLUDKA. Odbył się również Pokaz Mody strojów wykonanych z odpadów. Jury konkursu nagrodziło pierwszym miejscem strój przygotowany przez Antoninę Zimny, Martynę Prokop oraz Julię Cebulę i zaprezentowany przez Dorotę Stolarz. Zwyciężczynie otrzymały nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki.

Opiekunowie: Maria Gurba i Agnieszka Skórska

image006

Dnia 13.06.2022, odbyły się Finały Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej w których drużyna SP11 zdobyła 3 miejsce natomiast 14.06.2022 odbyły się Finały Powiatowe Igrzysk Dzieci w piłce nożnej w których drużyna SP11 zdobyła 1 miejsce.

Londyn logoChcielibyśmy podać do informacji, iż organizowany jest wyjazd na projekt językowo- edukacyjny do Anglii w terminie od 2 do 9 lipca 2022. Jest to wyjazd z biurem Concept Tours 3.0 z Łodzi, którego właścicielem i kierownikiem jest pan Andrzej Dawid. Wyjazd nie jest organizowany z ramienia szkoły, dlatego wszelkie informacje dodatkowe można uzyskać u kierownika wyjazdu Andrzeja Dawida: (tel: 770404548) lub nauczyciela: pani Anny Mądry (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 503357525).

Jest to kolejna edycja projektu edukacyjnego do Anglii i do tej pory wszystkie poprzednie cieszyły się niezmiernym zainteresowaniem ze strony młodzieży mieleckich szkół i nie tylko. Jest to niezwykła okazja do doskonalenia umiejętności językowych, ale też interpersonalnych.

image002Rozstrzygnięto Regionalny Konkurs Plastyczny o tematyce prozdrowotnej ,,Gdzie ukrywa się zdrowie”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Tuszowie Narodowym przy współpracy z LOP Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. W konkursie tym wyróżniona została praca Zuzanny Kameckiej z kl. 1 c. Jury konkursu doceniło samodzielne wykonanie, ciekawe ujęcie tematu, kreatywność artystyczną. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym. 

Gratulujemy Zuzi sukcesu w tak prestiżowym konkursie.

image002

Uczennica naszej szkoły Martyna Prokop klasa 4c została wyróżniona za książkę pt. "Opowieści Lucyny", w XXII edycji powiatowego Konkursu ph. "Wydajemy własną książkę" pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Pana Stanisława Lonczaka. Gratulujemy Martynce i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunowie nauczyciele biblioteki szkolnej. 

 

 

biesz logo

Bieszczady2022.jpg

W dniach 8-9 czerwca uczniowie klas 7e, a, c i 8c uczestniczyli w szkolnej wycieczce w Bieszczady. W programie wycieczki było zwiedzanie Polańczyka oraz okolicznych atrakcji, tamy na Zalewie Solińskim oraz skansenu w Sanoku. Dwudniowy pobyt poza szkołą był czasem wspólnej zabawy i rekreacji, a przede wszystkim sposobnością poznawania geografii, historii i kultury związanych z terenem Bieszczad.

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB