W  dniach  8.11-15.11 2021r.  po raz kolejny  odbył się Szkolny Konkurs  Polskiej  Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem  uczniów. Konkurs  skierowany  był  do całej społeczności szkolnej ( uczniów z klas I-VIII ). Ze względu na  sytuację pandemiczną, został  przeprowadzony w formie  on-line. Celem konkursu  było przede wszystkim wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, umacnianie świadomości narodowej, przybliżenie i ułatwienie  rozumienia naszej historii oraz  prezentacja  uczniów utalentowanych  wokalnie w naszej szkole. Jury było pod wielkim  wrażeniem   interpretacji  wokalnych uczestników, zadbania o  najdrobniejsze szczegóły, które dopełniały całości (  strój , barwy  narodowe ).  W dniu 25.11.2021r.  ogłoszono wyniki, a dzień później  odbyło się uroczyste  wręczenie dyplomów i nagród przez  panią wice dyrektor  Elżbietę Soję i panią  wice dyrektor Annę Ptak.

 

 

 

Nagrodę specjalną otrzymały, śpiewające w duecie  Kinga ( kl. Ic) i Dominika  Borsuk ( kl. 7b)

za wykonanie piosenki  „ Ptak uwięziony”    

 

 Kategoria I

I miejsce : Kaja Maziarz    kl.3e

II miejsce: Paulina Krupa  kl. 2c

                   Maja Bik          kl. 2b

III miejsce : Mateusz Szot   kl.3d

   duet:    Laura Brożonowicz  kl. 3d

               Jan Brożonowicz     kl. 2b

Kategoria II

I miejsce:  Julia Tomaszewska  kl. 4c

II miejsce: Nikola Korczak  kl.4d

                  Gabriel Krakowski kl. 5d

III miejsce:  Dominika  Krupa kl. 5c

   duet :     Natalia  Ćwięka   kl. 5b

                  Nikola Miller        kl. 5b

Wyróżnienie: Angelika i Klaudia Korczak

Kategoria  III

I miejsce: Emilia  Szot kl. 7b

II miejsce : Liliana Wyka kl. 7b

 Dziękujemy za zaangażowanie  i  gratulujemy wspaniałych występów !!!

 Wszyscy uczestniczy konkursu  otrzymali  nagrody i  pamiątkowe dyplomy  . 

                                              Organizatorzy  : mgr Ewa Gola   - nauczyciel muzyki

                                                                      mgr Małgorzata Śmist – nauczyciel j. polskiego

 Nagroda specjalna  Kinga ( kl. Ic) i Dominika  Borsuk ( kl.7b), Piosenka  Ptak uwięziony .

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB