image002"Z tej historii wielkiej dumnej (...) czerpiesz dzisiaj wiarę w kraju dobry los"- tymi słowami znanej piosenki można podsumować niezapomniane przeżycia uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu -klas 4b,4d,5b, którzy 25 kwietnia 2022 podziwiali najpiękniejsze zakątki Krakowa oraz miejsca szczególne dla młodych pokoleń, a mianowicie rodzinne miasto Patrona szkoły-Świętego Jana Pawła II-Wadowice.

Wyprawę rozpoczęliśmy od Ogrodu Doświadczeń , który wprawił wszystkich w powrót do kraju lat dzieciństwa i zabawy, a zarazem pozwolił na sprawdzenie swoich umiejętności z różnych dziedzin nauki. Krakowskie uliczki pełne niespodzianek, nadające niecodzienny nastrój zachęcały turystów z Mielca i prowadziły do Wzgórza Wawelskiego, gdzie wszystkich powitał Smok, który nie tylko zionął ogniem, ale przypomniał czasy panowania dawnych królów. Niezwykłym przeżyciem dla młodych mielczan była wizyta w pracowni rzeźbiarza, fotografa - ojca Stanisława Wyspiańskiego, gdzie przypomniały się słowa wiersza " U stóp Wawelu miał ojciec pracownię".
Szczególnym miejscem, przyprawiającym o zachwyt a jednocześnie refleksję, był ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim oraz pomnik Adama Mickiewicza na Rynku Głównym.
Podążając dalej Papieskim Szlakiem dotarliśmy do miejsca, gdzie "wszystko się zaczęło". Słowa Pani Przewodnik , które wybrzmiewały w Wadowicach, a dotyczyły narodzin, dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły wywołały wiele wzruszeń.
Dopełnieniem tych przeżyć była oczywiście wizyta w cukierni i delektowanie się papieskimi kremówkami.
Uczniowie pod opieką swych nauczycieli- pani Moniki Kuroń, pani Magdaleny Rumak-Markowskiej i księdza Sylwestra Dudy - zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli do domów.

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB