02Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu  włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która ma na celu popularyzację największych dzieł polskiej literatury i promocję kultury żywego słowa. Tegoroczną  lekturą wybraną prze  parę prezydencką były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

To niezwykłe przedsięwzięcie stało się wielkim świętem zarówno dla uczniów, rodziców, nauczycieli, jak i  zaproszonych gości. Przygotowana przez uczniów prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim sylwetkę i twórczość Adama Mickiewicza - naszego  wieszcza narodowego. Z kolei  klasa 5d przedstawiła inscenizację znanej ballady pt. „Powrót taty” zaprezentowaną pod kierunkiem wychowawcy -  pani Moniki Kuroń. Dopełnieniem przesłania utworu stała się piosenka – „Żeby szczęśliwym być” w zaśpiewana przez Nikolę i Paulinę z 5 d - które przygotowała pani Ewa Gola.  Rytmy tańca towarzyskiego w przepięknym  wykonaniu Gabrysia i Nikoli  przeniosły publiczność do karczmy Rzym, gdzie mogliśmy poznać historię  o sprytnym  panu Twardowskim, który chciał samego diabła przechytrzyć.  Chodzi  oczywiście  o  balladę „Pani Twardowska” – występ przygotowany   przez  uczniów klasy 6b pod opieką wychowawcy - pani Magdaleny Rumak - Markowskiej.

Do akcji promowania czytelnictwa w naszej szkole włączyła się również pani Małgorzata Wesołowska ze swoimi wychowankami z SP 9,  która przeniosła zebranych w  balladzie „Świtezianka” do nowogródzkich stron.   Natomiast rodzice z klasy 6b zachęcili do wnikliwej lektury ballady „Świteź” i  odkrycia tajemnicy tego jeziora.

Gościem specjalnym, który włączył się do czytania ballad, była pani Joanna Duszkiewicz - dyrektor biura europosła Tomasza Poręby, który ufundował cenne nagrody w konkursie interdyscyplinarnym przeprowadzonym przy tej okazji w naszej szkole.  Ogromną niespodzianką okazała się kilkudniowa zagraniczna  wycieczka do Brukseli dla zwycięzców konkursu w kategorii klas 7 -8.

To nietypowe spotkanie   podsumowała  pani wicedyrektor szkoły  Anny Ptak , która doceniła zaangażowanie  i współpracę   uczniów,  rodziców , nauczycieli oraz zaproszonych gości. Po raz kolejny byliśmy świadkami udanej integracji międzypokoleniowej, dzięki  której pielęgnowane są ponadczasowe i piękne wartości.

 

LAUREACI KONKURSU

KATEGORIA 4-6

        I   miejsce:

Natalia Kafara, klasa 5a

       II  miejsce

Leonardo Kołacz , klas a 4c

      III  miejsce:

Rado Franciszek, klasa 4c, Karol Szczygieł, klasa 5d

WYRÓŻNIENIA:

Olgierd Czapiga, klasa 4c

Izabela Klich, klasa 5d

Martyna Prokop, klasa 5c

Maja Walas, klasa 5d

Martyna Mieszkowska, klasa 5b

Franciszek Leyko, klasa 4a

Nikola Korczak, klasa 5d

Stanisław Wesołowski, klasa 5d

Milena Trzpis, klasa 5b

LAUREACI – Kategoria      klas 7-8

        I   miejsce :

Kacper Dziuba, klasa 8c

       II   miejsce :

Amelia Płaneta, klasa 8a

      III  miejsce :

Zuzanna   Stachura, klasa 8a

WYRÓŻNIENIE:

Zuzanna Jemioło, klasa 8 c

  Pozostali uczestnicy kategorii  klas 4-6

Natalia Trojnacka, klasa 5d

Julia Jemioło, klasa 4c

Natalia Strokoń, klasa 6c

Dominika Krupa, klasa 6c

Antoni Kopacz, klasa 5b

Martyna Cecuła, kasa 5d

Karolina Kamuda,  klasa 6b

Alicja Leżoń, klasa 6c

Julia Kamińska, klasa 5a

Aleksander Rzeźnik, klasa 5d

Dawid Korpanty, klasa 5d

Paulina Cichowska, klasa 5d

Michał Tarka, klasa 5d

Jan  Szady, klasa 4a

Aleksandra Światowiec, ,klasa 5c

Wiktor Ciszewski, klasa 5b

Oliwia Kowalczyk, klasa 5b

Kaja Stefaniak, klasa 5a

Maja Wrzesień , klasa 5d

Paula Frankiewicz, klasa 5d

Liliana Rejman, klasa 5d

Wiktoria Zawiślak, klasa 5b

GRATULUJEMY !!!

 

                                                           oprac. Magdalena Rumak – Markowska, Monika Kuroń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB