22W dniu 20.10.22 roku uczniowie z klasy 4b i 4d pod opieką pań K. Ziobroń, K. Borkowskiej-Bolechały, E. Goli oraz M. Kotwicy wybrały  się na wycieczkę autokarową do Sandomierza.

Po dotarciu na miejsce dzieci rozpoczęły zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem była Brama Opatowska. Następnie dzieci przeszły podziemną trasą turystyczną, ciągnącą się pod sandomierskim rynkiem.  W trakcie wizyty maluchy  wysłuchały legendy o dzielnej Helenie. Głosi ona, że dziewczyna uratowała miasto przed Tatarami, a sama zginęła. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć zbroje, miecze, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Następnie udaliśmy się na Bulwary Piłsudskiego, aby odbyć rejs statkiem po Wiśle i podziwiać najważniejsze zabytki Sandomierza. Dzieci miały możliwość spotkania i porozmawiania z kapitanem statku, który na pamiątkę odcisnął pieczątkę kotwicy na ręku. Po krótkim odpoczynku i zakupieniu pamiątek, wróciliśmy do domu, tradycyjnie zahaczając o obiad w lubianej przez dzieci sieci restauracji. Dzieciom towarzyszyła przepiękna, słoneczna pogoda. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń i wspomnień.

    

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB