6“Jeśli cokolwiek na świecie warto czynić, to jedna- przebaczać”- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu Patronowi Szkoły Papieżowi Janowi Pawłowi

17 października 2022, jak co roku, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu po raz kolejny uczciła swojego Wielkiego Patrona Świętego Jana Pawła II. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Następnie wzięli udział we wzruszającej akademii, upamiętniającej Patrona szkoły. Na koniec uroczystości dyrekcja szkoły, pani Elżbieta Soja oraz Anna Ptak podziękowały wszystkim występującym oraz podsumowały całe wydarzenie. 

Niezwykły wyraz artystyczny i wyjątkowa atmosfera tego spotkania osiągnięte zostały dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów i uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne, aby recytacją oraz melodiami chwycić za serce całą publiczność. Święto Patrona Szkoły przygotowali uczniowie klas 5b oraz 6c pod opieką swych wychowawców: Moniki Sołtys i Klaudii Golby, o wspaniałą oprawę muzyczną zadbała Ewa Gola wraz z szkolnym chórem, a piękne dekoracje przygotowała Dorota Baltyzar.

“Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie. Dziękuję Wam” to słowa papieża, które podsumowują starania, jakie podjęli uczniowie przygotowując wspaniały występ i pokazując, że papież zajmuje specjalne miejsce w ich sercach.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili występ uczniów za podtrzymanie doniosłej atmosfery wydarzenia.

opracowali: organizatorzy

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB