flaga

Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana…

 

10 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy kolejną, 104 Rocznicę Odzyskania  Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali akademię, aby świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Występujący przedstawili dzieje Polski związane z okresem zaborów, a także okoliczności odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wzruszające pieśni patriotyczne przybliżyły fakty dotyczące walki Polaków o wolną Ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przez wiele lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Dzięki patriotycznym sercom naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Akademia z okazji Święta Niepodległości to niezwykle doniosłe chwile, wywołujące wzruszenie, ale również kształtujące prawidłowe postawy wobec Ojczyzny. Ten niezwykły czas dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”dnia 10 listopada o godzinie 11:11. Jest to akcja ogłoszona przez
Ministerstwo Edukacji Narodowej polegająca na odśpiewaniu “Mazurka Dąbrowskiego” w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie przygotowali uroczystość pod opieką pań: Ewy Goli, Małgorzaty Śmist, Agnieszki Skórskiej, Doroty Baltyzar oraz Angeliki Grądzkiej.

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB