PyrekLogoW dniach 7- 8 listopada gościła w naszej szkole wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce, pani Monika Pyrek. Wraz ze swoją Fundacją realizowała projekt pod nazwą „Alternatywna lekcja WF”, w którym to hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 11 stała się areną niezwykle emocjonujących konkurencji, opartych na połączeniu rywalizacji sportowej z nowinkami technologii informatycznej i komputerowej. Hasłem przewodnim imprezy było „Mistrzowie radości. Jego prawdziwość udowodniły świetnie zorganizowane i przeprowadzone zajęcia - na twarzach wszystkich dzieci uczestniczących w zabawach gościła autentyczna radość, a ciekawość, zapał do ćwiczeń i zaangażowanie, równały się z poziomem rywalizacji sportowej profesjonalnych zawodników.

 


Na hali rozłożonych zostało dziesięć stanowisk ćwiczebnych, na których dzieci i młodzież mogły sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować między sobą w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych. „Dzisiaj wykorzystujemy to, co żywo interesuje wszystkie młode osoby, wszelkie nowinki technologiczne, aplikacje, komputery, smartfony - wszystko po to, by pokazać, że nie musimy ich wykorzystywać tylko w pozycji leżącej, ale przede wszystkim możemy być aktywni sportowo używając tych aplikacji” - mówiła Monika Pyrek.
I nie były to puste słowa! Na kolarskim trenażerze dzieci mogły pościgać się z zawodnikami z całego świata, obserwując swoje dokonania na ekranie monitora. Uczniowie mogli też sprawdzić swoje umiejętności na symulatorach: wioślarskim i specjalnej stacji narciarskiej. Zainteresowani koszykówką próbowali swoich sił w nietypowej formie oddawania rzutów osobistych - każdy bowiem celny rzut dodawał sekundę do wyznaczonego czasu gry. Inne atrakcje to: refleksomierze, stoły gier, biegi sprinterskie z pomiarami odwzorowującymi metody mierzenia czasu na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. Był też radar do mierzenia prędkości , z jaką porusza się piłka po kopnięciu przez zawodnika. Nie zabrakło popularnego przeciągania liny, ale w formie elektronicznej, podczas którego urządzenie mierzyło siłę trzymającego linę zawodnika. Wielkim zainteresowaniem uczestników zajęć cieszyła się mobilna ścianka wspinaczkowa.
Impreza pokazała, że sport sprawia dużo radości i zadowolenia uczniom, a zajęcia ruchowe podane w atrakcyjnej formie, wraz z ich walorami zdrowotnym i wychowawczym, mogą stanowić niezwykle cenny element codziennego życia dzieci i młodzieży.
W zajęciach brały udział również uczniowie szkół podstawowych 13, 12 oraz 9 wraz z opiekunami. Dziękujemy za ich obecność, integracja międzyszkolna jest dla Nas bardzo ważna.

 

 

 

 

   

oprowadzacy

   

bip

   

wolontariat

   

Mielec1

   
© AB